نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 262
زمان انتشار: 30 اردیبهشت 1397 12:11:00

خودروی کارتینگ با قابلیت کنترل

/ این ماشین برقی که Arrow به معنای «پیکان» نام دارد، برای کودکان با سن بین 5 تا 9 سال وسیله حرکتی مناسبی محسوب می‏شود و برای استفاده افرادی در‏نظر گرفته شده که وزن آنها بیش از 60 کیلوگرم نباشد، هرچند افراد سنگین‎تر نیز با سرعتی پایین‎تر می‎توانند با آن حرکت نمایند.
خودروی کارتینگ با قابلیت کنترل
مجله ماشین / وزن Arrow حدود 33 کیلوگرم بوده و انبوهی از فناوری در آن وجود دارد. سازنده ادعا می‏کند حداکثر سرعت آن 20 کیلومتر بر‏ساعت است که برای این گروه سنی مقدار ایمنی به شمار می‎آید. شتاب این اتومبیل برای راندن در پیست کارتینگ کافی بوده و اگرچه ممکن است سرعت آن آنقدرها بالا به نظر نیاید اما حتی حرکت با سرعت 18کیلومتر بر ساعت به وسیله آن در مسیر سرپوشیده روز آزمون واقعا زیاد بود. 
گرچه تمامی ویژگی‏های ایمنی ACTEV Arrow مورد استفاده قرار نگرفت، اما سازندگان آن فکر همه چیز را کرده‏اند، به ‏طوری ‏که یک اپلیکیشن رایگان به والدین اجازه می‏دهد از راه دور حداکثر سرعت حرکت وسیله را پائین آورده و یا کاملاً آن را متوقف کنند. در سرعت‏های کمتر از 15کیلومتر بر‏ساعت یک حسگر، مانع از بخورد و تصادف می‏شود و والدین می‏توانند با استفاده از GPS مرزها و محدوده جغرافیایی و حرکتی مجازی برای کودکان ایجاد نمایند که به محض خارج شدن از آن ماشین خاموش خواهد شد و پیامی برای پدر و مادر ارسال می‎گردد. 
شرکت ACTEV که سازنده این گوکارت است، قیمت هزار دلار را برای نمونه بدون تجهیزات درنظرگرفته، اگر بخش‎های تزئینی اضافی برای بدنه بخواهید باید 200 دلار برای آن در رنگ‎های قرمز یا نقره‎ای بپردازید. این قطعات پلاستیکی 5/4 کیلوگرم به وزن می‎افزاید. لاستیک‎های مخصوص دریفت و روکش‎های پلاستیکی بخش عقبی به رنگ مشکی نیز 60 دلار دیگر خرج روی دست خریداران خواهند گذاشت. تهیه باتری با حجم ذخیره دو برابر که امکان حرکت برای مدت 45 دقیقه را میسر می‏سازد نیز هزینه‏ای بالغ بر 150 دلار دارد. 
برای روشن کردن Arrow باید دکمه‏ای را که در پشت صندلی قرار دارد، فشار داد و موتور آن بعد از روشن شدن غرش پرطنینی مانند یک نمونه 12 سیلندر فراری تولید می کند که البته میزان صدای آن را می‏توان از طریق نرم‎افزار موبایل تنظیم کرد. البته این نوا کاملا ساختگی است چون پیشرانه برقی اصلا صدایی ندارد. از آنجایی که این گوکارت از نوع برقی است، سیستم ترمز آن فقط در زمان روشن بودن موتور کار می‎کند و بنابراین استفاده از آن در نقش ترمز دستی برای توقف در محل‎های شیب‎دار امکان‎پذیر نخواهد بود. ارتفاع نشیمنگاه صندلی تا زمین 100 میلی‏متر بوده که با پایین آوردن نقطه ثقل قدرت مانور بالایی برای آن به ارمغان می‎آورد.
سایر مشخصات Arrow
قوای محرکه و نوع انتقال نیرو: موتور وسط با انتقال نیرو به چرخ‏های عقب
قیمت نمونه مورد آزمایش: 1410 دلار
نوع موتور: دو موتور از نوع مغناطیسی دائمی که مجموع نیروی تولیدی آنها یک اسب‏بخار و حداکثر نیروی گشتاور 9/5 نیوتن‏متر است.
باتری: از نوع لیتیوم-یون با توان 17/0 کیلووات ساعت هوا خنک 
گیربکس: تک سرعته
فاصله محوری: 851 میلی‏متر
طول، عرض و ارتفاع: 597x 750 x1410 میلی‏متر
شتاب از صفر تا 16 کیلومتر برساعت: 3/5 ثانیه
زمان و حداکثر سرعت طی مسافت 400 متر: 1/83 ثانیه، با سرعت 7/17 کیلومتر برساعت

 
تصاویر
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس