نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 265
زمان انتشار: 31 اردیبهشت 1397 13:41:00

شاسی بلند دیگری از ب ام با نام X8 ، در راه است

کمپانی ب ام و نام X8 را در بزرگ ترین بازارهای خودروی دنیا از جمله شرق آسیا به ثبت رسانده است.
شاسی بلند دیگری از ب ام با نام  X8 ، در راه است

مجله ماشین/ این خودروساز آلمانی اعلام کرده که یک شاسی بلند در جایگاهی بالاتر از X7 در دستور کار قرار دارد. حتی ایده یک خودروی بزرگ لوکس در بازار امروز جذابیت زیادی به همراه دارد.

با توجه به روند نام گذاری ب ام و، X8 می تواند نسخه ای کوپه از X7 باشد همان طور که X4 مبتنی بر X3 و X6 مبتنی بر X5 است. البته ممکن است X8 نسخه ای با فاصله بیش تر بین دو محور از X7 نیز باشد چرا که در ابتدا برای بازار چین در نظر گرفته شده بود. به هر حال، X8 جدید مدلی پنج سرنشین با تنها دو ردیف صندلی خواهد بود.
X8 جدید می تواند از پلت فرمی ترکیبی بهره ببرد. این پلتفرم می تواند ترکیبی از ساختار CLAR بی ام و با ساختار آلومینیومی رولز رویس باشد که در کولینان جدید نیز به کار رفته است. این ساختار کمک می کند تا خودرو بدون افزایش وزن، استحکام بیش تری داشته باشد. نیرومحرکه این خودرو نیز می تواند نسخه ای بنزینی از سری 7 یا 8 و یا نیرومحرکه ای هیبریدی باشد. موتور بنزینی این خودرو می تواند نسخه 6.6 لیتری V12 گرفته شده از سری 7 با قدرت بیش از 600 اسب بخار باشد. ساختار xDrive به صورت استاندارد برای این خودرو ارائه خواهد شد.
با توجه به ابعاد X7 جدید، در خط تولید ب ام و جایی برای شاسی بلندی بزرگ تر به منظور رقابت با شاسی بلند پرچم دار جدید مرسدس بنز یعنی GLS میباخ وجود دارد. X8 هم چنین می تواند با مدل هایی همچون بنتلی بنتایگا، پورشه کاین، لامبورگینی Urus و رولز رویس کولینان رقابت کند.
 
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس