نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 278
زمان انتشار: 07 خرداد 1397 15:09:00

کانون جهانگردی و اتومبیلرانی میزبان رالی گردشگری کریدور بین‌المللی شمال- جنوب

کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران، مراسم استقبال از رالی اتومبیلرانی کریدور بین‌المللی شمال- جنوب را با حضور مقامات و سفرای کشورهای روسیه، آذربایجان و هند برگزار می‌کند.
کانون جهانگردی و اتومبیلرانی میزبان رالی گردشگری کریدور بین‌المللی شمال- جنوب
مجله ماشین/ به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی: این رالی از شهر دهلی نو در کشور هندوستان آغاز و هدف آن ایجاد ارتباط فرهنگی و دوستی بیشتر میان ۴ کشور هند، ایران، آذربایجان و روسیه و تبیین اهمیت و احیای مسیر ترانزیتی شمال جنوب است که در مسیر بازگشت در روز 8 خرداد ماه به تهران خواهد رسید.

شرکت‌کنندگان در رالی دوستانه هند-روسیه، در آغاز پس از عبور از مسیر دریایی بندر ناواشیوا در هندوستان به بندرعباس در جنوب ایران رسیدند و 10 اردیبهشت‌ماه، همزمان با روز ملی «خلیج‌فارس» این شهر را به مقصد بندر آستارا در شمال کشورمان ترک کردند.

پس از آن اتومبیل‌رانان با خروج از مرز زمینی آستارا، حرکت خود را به سمت باکو و سپس شهر سن پترزبورگ روسیه ادامه دادند. رالی مذکور در مسیر برگشت روز 7 خرداد 1397 از مرز آستارا وارد کشور شده و پس از عبور از شهر رشت به تهران می‌رسد.

کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به عنوان عضو رسمی «فدراسیون بین‌المللی اتومبیلرانی»  (FIA)و «اتحادیه بین‌المللی جهانگردی» (AIT) ، مراسم استقبال از این رالی را با حضور سفرای کشورهای روسیه، آذربایجان و هند و برخی مقامات وزارت امور خارجه، در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برگزار خواهد کرد.

همچنین کانون از طریق مذاکره و هماهنگی با سازمان‌ها و ادارات استان‌ها و شهرهای مختلف کشور شرایطی را فراهم کرده تا شرکت‌کنندگان در رالی بتوانند به سهولت از کلیه جاذبه‌ها و اماکن تاریخی، گردشگری و ... در مسیر خود بازدید کنند.

رالی گردشگری کریدور بین‌المللی شمال- جنوب در ادامه مسیر نیز از برخی شهرهای ایران از جمله یزد، کرمان، زاهدان، چابهار، بندرعباس، اصفهان و شیراز عبور کرده و 13 خرداد ماه از مرز بندرعباس از کشور خارج خواهد شد.

OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس