نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 310
زمان انتشار: 31 خرداد 1397 11:14:00

ب ام و سری 8 آمد!

سرانجام ب ام و در شب هت تریک رونالو، سری 8 خود را از انزوا خارج کرد تا در اجتماع به رقابت با رقیب کم رقیبش، مرسدس بنز S کلاس کوپه بپردازد! دومین سری 8 ب ام و و اولین سری 8 قرن بیست و یک!
نویسنده: فردین محمدسور
ب ام و سری 8 آمد!

 مجله ماشین/ همه چیز برای یک رقابت پایاپای مهیاست. بازگشت سری 8 ب ام و به میادین خبر خوبی برای تمامی خودرو دوستان خواهد بود و از آن دست خودروهایی به شمار می رود که کمبودش به خوبی احساس می شد.

در هر صورت ب ام و در شب گذشته به صورت رسمی از این خودرو پرده برداشت. خودرویی که رقبای زیادی دارد. اما قطعا رقابت با مرسدس بنز را هدف اصلی خود قرار داده است!

رونالدوی ب ام و ها!
ب ام و سری 8 از طراحی زیبایی بهره می برد که متناسب با زبان طراحی جدید این شرکت شکل گرفته است. چراغ های باریک جلو به همراه فرم به روز شده جلوپنجره، چهره جسورانه ای به این کوپه لوکس بخشیده است.
در نمای عقب چراغ های LED باریک و کشیده در بالای اگزوز های عظیم و دوگانه این خودرو قرار گرفته اند و به خاص شدن این بخش کمک کرده اند. در کل طراحی عقب این خودرو بسیار پویا به نظر می رسد. 
به گفته ب ام و طراحی این خودرو به گونه ای صورت گرفته است تا کمترین مقاومت را در برابر هوا داشته باشد. 
زبان طراحی جدید این شرکت به داخل کابین نیز سرایت کرده است و اکنون ب ام و با به کار بردن دو نمایشگر در داخل کابین، سعی کرده است هوشمند بودن این خودرو را در یک محیط پوشیده از چرم و چوب و فلز به رخ بکشد. نمایشگر 12.3 اینچی دقیقا در مقابل راننده قرار دارد و نمایشگر 10.25 اینچی اصلی نیز در بالاترین بخش کنسول مرکزی جا خوش کرده است. تمام کننده این کابین تمام عیار یک سیستم صوتی Bowers & Wilkins می باشد که شما در تیپ های بالاتر در اختیار خواهید داشت.
بخش اصلی رقابت
اما این کوپه زیبا و کشیده ب ام و به یک نیروگاه قدرتمند نیاز خواهد داشت تا بخش اصلی رقابت را شروع کند. مدل قدرتمند این خودرو یعنی M850i xDrive از طریق یک موتور بنزینی V8 تویین توربو به حجم 4.4 لیتر مجموعا 523 اسب بخار نیرو و 750 نیوتون متر گشتاور (بین 1800 تا 4600 دور بر دقیقه) تولید خواهد کرد که در ترکیب با سیستم xDrive ب ام و ، در عرض 3.7 ثانیه به تندی 100 کیلومتر در ساعت دست خواهد یافت. 
همچنین مدل پایین تر این خودرو یک نمونه دیزلی خواهد بود که با نام 840d xDrive فروش اصلی خود را در اروپا تجربه خواهد کرد. این مدل از طریق یک موتور 3 لیتری، 315 اسب بخار نیرو و 680 نیوتون متر گشتاور تولید خواهد کرد که همانند مدل بنزینی از یک گیربکس 8 سرعته اتوماتیک بهره می برد و از شتاب صفر تا صد 4.9 ثانیه ای برخوردار است. 
ب ام و فروش این خودرو را از ماه نوامبر سال جاری در اروپا آغاز خواهد کرد.
 
تصاویر
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس