نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 76
زمان انتشار: 14 دی 1396 12:04:00

پولاریس RZR مدل 2018 ، مجهز به سامانه تعلیق آفرود شد.

امسال برای مدل 2018 شرکت «پولاریس» سیستم تعلیق فعال را در محصول RZR جدید خود اضافه کرده است که آن را اولین سیستم تعلیق آفرود برای خودروهای همه جا رو(ATV) نامیده است. کمک فنرهای فعال پیشرفته در نسخه RZR XP Turbo Dynamix ترکیبی از کاهش ضربات و تکانهای اضافی در هنگام سرعت گرفتن، پریدن از روی ناهمواری ها و دور زدن در پیچ های تند را برای Polaris مدل 2018 فراهم نموده است.
پولاریس RZR مدل 2018 ، مجهز به سامانه تعلیق آفرود شد.

 مجله ماشین /  در سالهای اخیر کاربرد تکنولوژی هایی مانند توربوشارژر و اهرم های تعویض دنده در وسایل نقلیه پیشرفت زیادی کرده است و آنها را به خودروهایی با عملکرد بالا تبدیل نموده است. امسال برای مدل 2018 شرکت «پولاریس» سیستم تعلیق فعال را در محصول RZR جدید خود اضافه کرده است که آن را اولین سیستم تعلیق آفرود برای خودروهای همه جا رو(ATV) نامیده است. کمک فنرهای فعال پیشرفته در نسخه RZR XP Turbo Dynamix ترکیبی از کاهش ضربات و تکانهای اضافی در هنگام سرعت گرفتن، پریدن از روی ناهمواری ها و دور زدن در پیچ های تند را برای Polaris مدل 2018 فراهم نموده است. 

نسخه RZR XP Turbo Dynamix خودروی همه جا روی پولاریس به سیستم تعلیق فعال داینامیکس با کمک فنرهای فاکس مجهز شده است. سایر نسخه های RZR XP دارای دو یا پنج ناحیه تراکم ویژه می باشند، در حالی که میزان تراکم سیستم تعلیق فعال Dynamix قابل تنظیم است و این سیستم، همانند سیستم تعلیق فعال خودروهای سواری، تکانهای اعمال شده از طرف خودرو و راننده را تا 200 مرتبه در ثانیه کنترل می نماید تا کمک فنرهای دریچه ای Fox 2.5 Podium Live را برای رسیدن به عملکرد بهینه تنظیم کند. راننده می تواند برنامه تراکم سیستم تعلیق را از بین سه حالت Firm، Sport و Comfort انتخاب نماید و سیستم تعلیق فعال در حین رانندگی، کنترل سیستم تعلیق و تنظیم کمک فنرها را بسته به موقعیت غربیلک فرمان، میزان سرعت، وضعیت پدال گاز و جهت بدنه خودرو به دست می گیرد. تنظیم سیستم تعلیق Dynamix توسط صفحه نمایش لمسی 7 اینچ Ride Command برای راننده فراهم شده که حتی با دستکش نیز این امر امکان پذیر گردیده است. شرکت «پولاریس» با بکارگیری این سیستم، دور زدن راحت، سرعت گیری بهتر و ترمزگیری مناسب را تضمین کرده است. در دور زدنهای شدید که فرمان تا آخر پیچیده شده است، کمک فنرهای بیرونی سفت تر شده و ثابت می مانند تا احتمال چپ کردن خودرو را به حداقل برسانند و چسبندگی چرخها به زمین را افزایش دهند. همچنین زمانی که راننده فرمان را در جهت مخالف حرکت دهد و فرمان را در جهت مستقیم صاف کند، سیستم تعلیق به صورت خودکار تنظیم می شود. در هنگام شتابگیری سریع، هر چهار کمک فنر سفت می شوند تا سرعت گیری روان و پایداری را فراهم کنند. زمانی که راننده از روی تپه ای بپرد و چهار چرخ خودرو از زمین جدا شوند، سیستم تعلیق فعال، میزان سفتی کمک فنرها در هر چهار چرخ را افزایش می دهند تا خودرو به نرمی به زمین فرود آید و مانع از وارد شدن تکان شدید به بدنه خودرو شود. در هنگام ترمزگیری شدید، سیستم تعلیق فعال Dynamix با افزایش میزان کورس کمک فنرها به صورت خودکار، از کله کردن خودرو یا سرنگون شدن آن جلوگیری می کند.
جنبه دیگر تغییرات در دنیای خودروهای اسپرت، افزایش قدرت موتور می باشد. زمانی که در سال 2014 شرکت Can-Am بکارگیری اولین موتور توربوشارژر 121 اسب بخاری در خودروهای همه جا روی خود را اعلام کرد، حرکت بزرگی در صنعت محسوب می شد. تنها سه سال بعد، یعنی در سال 2017 قدرتمندترین مدل خودروی همه جا روی Can-Am با نام Maverick با قدرت 172 اسب بخار به بازار معرفی گردید. همچنین مدلهای جدید XP Turbo مخصوصاً در نسخه Dynamix با سیستم تعلیق فعال، توسط شرکت Polaris معرفی شدند که دارای موتور دو سیلندر چهار زمانه 925 سی سی ProStar مجهز به توربوشارژر هستند و توانایی تولید قدرت 168 اسب بخار و گشتاور 155 نیوتن متر را دارند. یک گیربکس متغیر پولاریس(PVT) قدرت پیشرانه را به چرخهای عقب منتقل می کند و در زمانی که نیاز به سیستم AWD باشد، قدرت موتور به هر چهار چرخ انتقال می یابد. از تجهیزات نسخه Dynamix می توان به سیستم ترمز دیسکی هیدرولیک در هر چهار چرخ، فرمان با قابلیت تنظیم ارتفاع، صندلیهای قابل تنظیم، دوربین دید عقب و شارژر 900 وات اشاره کرد. قیمت نسخه Polaris RZR XP Turbo EPS Dynamix مدل 2018 معادل 25999 دلار است که شرکت «پولاریس» برای آن آپشنها و تجهیزات سفارشی متعددی را در نظر گرفته است.
 
تصاویر
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس