نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 84
زمان انتشار: 18 دی 1396 14:18:00

مکانی هیجان‏ انگیز برای سفارش خودروی فیلم های‏ سینمایی

و سوال اینجاست که خودروهای یک فیلم سینمایی از کجا تهیه می شوند؟ به طور حتم منبعی برای سفارش آنها وجود دارد و می خواهیم یکی از بزرگ ترین ها را بررسی کنیم. مکانی به نام Cinema Vehicle
نویسنده: سلمان امیدبخش
مکانی هیجان‏ انگیز برای سفارش خودروی فیلم های‏ سینمایی

 مجله ماشین/ برای ساخت یک فیلم سینمایی و یا مجموعه تلویزیونی، به مجموعه ای از عوامل بزرگ و کوچک نیاز است تا در نهایت قسمت یا بخش های جذابی برای پخش تهیه شوند. به نظر شما مهم ترین آنها کدامند؟ بازیگران؟ محل فیلم برداری؟ فیلم نامه؟ صد البته که همگی مهم هستند، اما یک بخش را فراموش نکنید: اتومبیل. و سوال اینجاست که خودروهای یک فیلم سینمایی از کجا تهیه می شوند؟ به طور حتم منبعی برای سفارش آنها وجود دارد و می خواهیم یکی از بزرگ ترین ها را بررسی کنیم. مکانی به نام Cinema Vehicle

در بخش صنعتی شهر لوس آنجلس و شمال هالیوود، به عنوان یکی از بزرگ ترین تامین کنندگان اتومبیل فیلم های سینمایی و در سال 1975توسط فردی به نام ری کلاریج Ray Claridge تاسیس شد. تمامی فیلمنامه نویسان، تهیه کنندگان و کارگردانان فیلم های سینمایی به این مرکز می آیند تا برای فیلم های خود، اتومبیل تهیه کنند. شما در اینجا هر چه آن چه که بخواهید، قابل دسترسی است. تقریباً اکثر خودروهای مشهور فیلم های موفق دهه های اخیر، در همین مکان تهیه و سپس نقش آفرینی کرده اند. هر آن چه که به اتومبیل، مراحل آماده سازی و تعمیرات آن مربوط می شود، در اینجا برای شما وجود دارد، که به همین منظور بخش های مختلفی مانند فروشگاه ساخت اتومبیل های سفارشی، امکانات رنگ آمیزی صنعتی، طراحی و گرافیک، بخش چاپ وینیل، تولید شیشه های سفارشی، تعمیر و دوخت تودوزی و تریم داخلی و هر سرویس مربوط به آماده سازی خودرو. اگر بخواهیم برای این مکان هیجان انگیز مثالی بیاوریم، شاید مانند فروشگاهی باشد پر از خودروهای مختلف و شما برای داشتن مورد دلخواه خود محدودیتی ندارید، ختم کلام، کاملاً رویایی. 
تصور کنید که شما برای یک فیلم اکشن و صحنه های تعقیب و گریز به 50 فورد کراون ویکتوریا ویژه نیروهای پلیس نیاز دارید؛ Cinema Vehicle ناگهان به بزرگترین مرکز خرید و فروش مدل مذکور تبدیل می شود و هر چه که برای تهیه صحنه های فیلم نیاز دارید، خریداری می کند. لجستیک این مرکز بسیار قوی است و خودروهای مورد نظر را از تمامی کشورها تهیه می نماید. حتی چندین مدل یکسان از خودرو تهیه کرده و با در نظر گرفتن تریم های داخلی متفاوت، صحنه های هیجان انگیز و وصف ناپذیری خلق می کند، آن هم با استفاده از تکنیک های خاص سینمایی و افکت های ویژه استودیویی، بنابراین، جایی برای ایراد و اعتراض باقی نخواهد ماند، چون انتخاب هایی که این مرکز برایتان ایجاد می کند، کاملاً راضی کننده و فراتر از انتظار است. 
Cinema Vehicle بر اساس سفارشات تهیه کننده فیلم، اتومبیل ها را به اشکال مختلفی آماده و تجهیز می کند، حتی با ساخت بدنه های گوناگون که به اصطلاح Replication نام دارد. این خودروها حالا می توانند کارهایی انجام دهند که در حالت عادی با بدنه معمولی قادر به انجام آن نیستند. مانند صحنه پریدن و برخوردهای مختلف. در تمامی این صحنه ها، راننده حرفه ای در بخش شبیه سازی شده و اتاق کنترل خودرو قرار دارد و هنرپیشه مورد نظر نیز به انجام رانندگی می پردازد، ولی در اصل، این راننده حرفه ای است که با کنترل اتومبیل از طریق ریموت بخش مذکور، تمامی حرکت ها را کنترل و اعمال می کند.  
در کنار موارد عنوان شده، بخشی هم مسئول تولید ماشین آلات گران قیمت است که به عنوان پایه و زیر بنای یک مدل ویژه لحاظ می گردند. واقعاً تعجب می کنید اگر بدانید که رولزرویس مورد استفاده در فیلمی به نام شاگرد جادوگر (Sorcerer's Apprentice) براساس مدلی از شورولت سیلورادو دهه 90 ساخته و پرداخته شده است. 
علی رغم وجود تمامی نام های بزرگ و هزینه های هنگفتی که صرف می شود، موردی که باعث می شود این مکان خیلی تاثیرگذار باشد، توجه به جزئیات است. بدون تردید، برای ساخت صحنه های مختلفی که اتومبیل در آنها حضور ویژه ای دارد، به بیش از یک مدل مشابه نیاز است تا برنامه و زمان بندی ساخت فیلم را پوشش داده و در تهیه صحنه های خللی ایجاد نگردد و در این رابطه، Cinema Vehicle پیشنهادهای مختلفی دارد و نباید نگران پیدا کردن خودروهای مشابه بود. به عنوان مثال، در فروشگاه این مرکز می توانید دو مدل یکسان از جیپ گرند واگونییر آخر دهه 80 را پیدا کنید. حتی دسترسی به چراغ های مرسدس بنز W108 کار چندان سختی نخواهد بود، چون اگر یکی را یافتید، دومی هم در چند متر آن طرف تر انتظار شما را می کشد.  
با وجود همه این ها، هرچند Cinema Vehicle مانند پارکینگی مجهز و تخصصی برای ماشین بازهای حرفه ای است، اما شما می توانید انواع مدل های ماشین پلیس تولیدی در هر دهه را بیابید، علاوه بر این، انواع مدل های ون و حتی اتوبوس مدرسه نیز در این مکان هیجان انگیز وجود دارند. 
 
تصاویر
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس