بازار

کمک فناورانه بخش دفاع به خودروسازان
در این گزارش به بررسی چگونگی کمک نیروهای مسلح به خودروسازان کشور پرداخته‌ایم.
خودروسازان به ریل افق ۱۴۰۴ در ساخت خودروی تجاری بازگشتند
دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان گفت: با حرکت‌های جدیدی که در خودروسازی‌های کشور آغاز شده، بازگشت به افق چشم‌انداز پیش‌بینی شده در زمینه خودروهای تجاری را شاهدیم.
داخلی سازی قطعات وارداتی صنعت خودرو
سرپرست وزارت صمت گفت: چهارمین میز ساخت داخل به داخلی سازی ۶۶ میلیون یورو از قطعات و تجهیزات وارداتی صنعت خودرو توسط سازندگان داخلی منجر می‌شود.
بلایی که قرعه‌کشی خودرو بر سر اعتماد مردم آورد
دولت از میان شیوه‌های مختلف فروش خودرو، قرعه کشی را انتخاب کرد غافل از آن که شیوه قرعه کشی باعث افزایش تقاضای سرمایه‌‌ای بازار خودرو شده و اوضاع را پیچیده‌تر می‌کند.
پارس خودرو از محصول جدید خود رونمایی کرد
پارس خودرو از جدیدترین محصول خود با نام "کوئیک +R" رونمایی کرد.
تناقص‌گویی در وضعیت خودروسازی کشور
ال و روز خودروسازی فعلا خوب است. طبق مستندات موجود در خودروسازی کشور، تولید سه ماه است رشد کرده، معوقات و ناقصی‌ها کاهش یافته و حتی برخی خودروهای مونتاژی بار دیگر به خطوط تولید خودروسازان بازگشته است.
پروتوتایپ ‏های وطنی  در اوراقی ها
تصاویری از سمند کوپه در اوراقی خاورشهر توسط یکی از علاقه‏ مندان گرفته شده که برای عاشقان اتومبیل، یک شوک است.
صدور پلاک گذر موقت خودرو‌های اروندی در گمرک اهواز
صدور پلاک گذر موقت برای خودرو‌های اروندی فعلا در گمرک اهواز انجام می‌شود.
بنای تصدی‌گری نداریم، برای رفع وابستگی کمک می‌کنیم
فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: کار ساخت با خودروسازان است، ما به رفع کاستی‌هایی که عزیزانمان در صنعت خودرو دارند کمک می‌کنیم. بنای تصدی‌گری نداریم، برای رفع وابستگی کمک می‌کنیم.
مهم نیست کارت سوخت به نام شما باشد
سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی گفت: اگر کارت سوخت شخصی که ماشین را خریداری می‌کند، به نام خریدار نباشد، مشکلی به وجود نمی‌آید و هیچ الزامی برای تغییر کارت سوخت نیست.
کم‌تر از یک ماه تا ابلاغ قیمت‌های جدید
طبق شنیده‌ها، قیمت خودرو درب کارخانه مجدداً شاهد تحولات و نرخ گذاری‌های جدیدی خواهد بود.
رضایت از فروش خودروسازان کاهش یافت
میزان رضایتمندی مشتریان ایرانی از خدمات فروش عرضه‌کنندگان خودرو طی سال ۹۸ و در مقایسه با ۹۷ کاهش یافت.
تصمیمات تازه ستاد تنظیم بازار درباره لاستیک خودرو
بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار، علاوه بر اینکه تمامی تولیدکنندگان و واردکنندگان تایر مکلف به ثبت اطلاعات تولید، واردات و فروش انواع لاستیک سبک و سنگین شده‌اند، تحویل و فروش این کالا از سوی واحدهای تولیدی و واردکنندگان به نمایندگان و واحدهای متخلف ممنوع شده است.
سرنوشت سهمیه بنزین نوروزی چه می‌شود؟
شیوع ویروس کرونا در کشور سرنوشت سهمیه نوروزی بنزین را تغییر داد و آنطور که مسوولان اعلام کرده بودند قرار شد این سهمیه در فرصت مناسب‌تری به مالکان خودرو تخصیص یابد که به نظر می‌رسد با صحبت‌های رئیس جمهوری درباره امکان شروع مسافرت‌ها با رعایت نکات ایمنی و بهداشتی، زمان مناسب برای تخصیص سهمیه بنزین نوروزی فرا رسیده باشد.
هوای معتدل خودروسازی
با اعلام آمار تولید خودروسازان بزرگ کشور به بورس، مشخص شد تیراژ محصولات آنها در سه ماه نخست امسال و نسبت به مدت مشابه سال گذشته روند صعودی داشته است. بنابر آمار استخراجی از صورت‌های مالی ارائه شده به بورس توسط ایران‌خودرو، سایپا و پارس‌خودرو، طی سه ماه نخست امسال در مجموع ۲۰۳ هزار و ۱۴۶ دستگاه انواع محصول سواری و وانت توسط آنها به تولید رسیده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، از افزایش ۵/ ۹ درصدی حکایت دارد.
شارژ قیمت خودرو از چهار منبع
دور جدید بازنگری قیمت‌ها در شهریور صورت می‌گیرد
قیمت خودرو و اختلاف عجیب نرخ کارخانه تا بازار
مطابق طرح قیمت گذاری خودرو در بازار آزاد نرخ خودرو تا سقف ۱۰ درصد بالاتر از قیمت کارخانه تعیین شد، در این گزارش به علل اجرایی نشدن این موضوع پرداختیم.
بازگشایی مرزها و امید به گشایش در صادرات غیرنفتی
این روزها پایانه های مرزی ایران که به دلیل شیوع کرونا از میانه اسفند ماه تعطیل و یا نیمه تعطیل شده بودند، یکی پس از دیگری فعالیت خود را از سر می گیرند که نویددهنده بازگشت رونق به صادرات غیرنفتی و بهبود تراز تجاری کشور در ماه های آینده خواهد بود.
ابلاغ مصوبه تمدید مهلت ترخیص خودرو‌های دپو شده
معاون اول رئیس جمهور مصوبه تمدید سه ماهه مهلت ترخیص خودرو‌های دپو شده را ابلاغ کرد.
سهمیه سوخت خودروها چه تغییری کرد؟
سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی گفت: سهمیه وانت های کم مصرف از ابتدای تیرماه ۱۵۰ لیتر و پرمصرف از ابتدای تیرماه ۲۵۰ لیتر خواهد شد.