بازار

انفجار قیمت خودرو در کشور
با وجود افزایش شدید قیمت‌ها، فروش فوری محصولات دو خودروساز بزرگ کشور در اندک زمانی به اتمام رسید.
قیمت پراید 111 از مرز 40 میلیون تومان عبورکرد!
امروز بازار خودرو همانند روزهای گذشته شاهد افزایش قیمت پراید بود به‌ نحوی که قیمت "مدل 111" این محصول به 40 میلیون و 700 هزار تومان رسیده است.
چرا برلیانس H330 اینقدر گران است؟
برلیانس H330 نسخه صندوقدار H320 است و نه در امکانات و نه در مشخصات فنی، تفاوت چندانی با آن ندارد. جعبه ‌دنده اتومات این خودرو نسبت به جعبه ‌دنده اتومات AL4 خانواده پژو، عملکرد بهتری دارد و با موتور 1.65 لیتری عرضه می شود اما با این قیمت واقعا نمی ارزد.
شرکت‌های خودروساز باید به تعهد خود پایبند باشند
اگر قیمت خودرو یا تاریخ تحویل به صورت «قطعی» در قرارداد قید شده باشد، ملاک همان خواهد بود.
مشتری عزیز، خودرو نداریم
وزارت صنعت، معدن و تجارت در تازه‌ترین اولتیماتوم خود به خودروسازان، شرط ماندگاری مدیران را تکریم مشتریان و جلب رضایت آنها اعلام کرده است.
پژو 301 با قیمت باورنکردنی 170 میلیون تومان!
این روزها اگر به وب سایت های خرید و فروش خودرو در کشورمان سر بزنید پژو 301 پلاک شده تحویل فوری را 175 میلیون تومان قیمت گذاری کرده اند. باورکردنی نیست ولی حقیقت دارد و هیج مرجعی هم برای جلوگیری از این وضعیت نیست.
 دادستانی کشور به موضوع خودرو ورود می کند
معاون دادستانی کل کشور در رابطه با قیمت‌گذاری و تخلفات حوزه خودرو، گفت: دادستانی کل کشور به این موضوع به علت احقاق حقوق عامه به‌طور خاص ورود می‌کند.
فعلا منتظر خودروهای جدید وارداتی نباشید
سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران گفت: این سازمان تا سال ۹۸ هیچ برنامه‌ای برای بازگشایی سایت ثبت‌سفارش خودرو ندارد. وی با بیان اینکه در شرایط کنونی مدیریت منابع ارزی و ارز حاصل از صادرات محصولات نفتی، صنعتی و کشاورزی در اولویت نخست کشور قرار دارد
قیمت پراید بازهم باز هم گران شد!
اخیرا سایپا قیمت جدید پراید را با 30 درصد افزایش اعلام کرده بود، اما این شرکت خودروسازی باز هم در 28 دی 97 پراید 111، پراید 131، پراید 132 و پراید 151 را بین 4 تا 6 میلیون تومان گران کرد.
فعلا خودروها ترخیص نمی شود
مخالفت بانک مرکزی با ترخیص خودروهای وارداتی است که بعد از ۱۶ مرداد ۹۷ وارد گمرکات کشور شده‌اند یعنی تاریخی که ثبت سفارش و واردات خودرو با توجه به اعمال تحریم‌های بین‌المللی و همچنین مدیریت ارزی کشور ممنوع اعلام شده بود.
جدول پیش‌فروش خودروهای ایران‌خودرو
گروه صنعتی ایران خودرو اعلام کرد: براساس مجوز کسب شده ازسوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، این گروه صنعتی پیش‌فروش محصولات پرتیراژ خود را از روز دوشنبه ۲۴ دی‌ماه سال جاری آغاز می‌کند.
ترخیص خودروهای وارداتی از نیمه دوم دی 97
پس از مدت‌ها کش‌ و قوس بر سر پرونده خودروهای دپو شده در گمرک، روز چهارشنبه 12 دی بالاخره خبر ترخیص بخش عمده‌ای از آنها اعلام شد.
کاهش شدید تولید خودرو در کشور
کارنامه تولید ۹ ماه امسال خودروسازان توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام شد و طبق آن، تیراژ محصولات سواری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۵/ ۳۳ درصد پایین آمده است.
بازار خودروهای وارداتی در انتظار ترخیص خودروهای مانده در گمرک
بازرس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو، بازار خودرو را در رکود مطلق توصیف می کند و معتقد است بخشی از رکود در حوزه خودروهای وارداتی به دلیل خودروهای مانده در گمرک است، زیرا مردم امید دارند با ورود این خودروها به بازار، قیمت ها شکسته شده و کاهش یابد.
گران نخرید
کسانی که با قیمت مقطوع، پیش‌خرید کرده‌اند خودرو با همان قیمت سابق به آنها تحویل داده می‌شود و آنهایی که با قیمت روز پیش‌خرید انجام داده‌اند، محصول خود را ۲۰ تا ۳۰ درصد زیر قیمت بازار تحویل می‌گیرند.
6300 شکایت در 9 ماه جاری
همه افراد شاکی از شرکت‌ها درباره روند فروش و تحویل خودروهای تولید داخلی و خارجی می‌توانند شکایت خود را برای رسیدگی به کمیته نظارت بر تخلفات خودرویی در این سازمان ارجاع دهند.
ورود سازمان حمایت در قیمت گذاری ضربه سنگین دیگری بر پیکره صنعت خودرو بود
یکی از اعضای انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو اظهار داشت: امیدواریم پاسخ مثبت ارگان ها و نهادهای مربوطه به افزایش قیمت خودرو گره گشای مشکلات قطعه سازان باشد و آنان را از لبه پرتگاهی که قرار گرفته اند نجات دهند.
شورای رقابت عملا باعث ضرر و زیان شدید خودروسازان شد
رئیس هیات مدیره انجمن قطعه سازان خراسان رضوی در خصوص وضعیت قطعه سازان اظهار داشت: معضلات قطعه سازی کماکان ادامه دارد و شرایط نه تنها بهتر نشده بلکه بدتر هم شده است.
قیمت خودروهای مونتاژی کاهش یافت
رئیس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو اعلام می کند قیمت خودروهای مونتاژی از هفته گذشته تاکنون نزولی بوده اما تا زمانیکه قیمت انواع خودرو تعیین تکلیف نشود، بازار همچنان در بلاتکلیفی و رکود به سر خواهد برد.
 نرخ و نحوه خرید باتری خودرو بدون تحویل باتری فرسوده به زودی مشخص می شود
معاون اتحادیه باتری سازان کشور بیان می کند در حال حاضر تکلیف قیمت خرید باتری نو، بدون تحویل باتری فرسوده مشخص نیست و در حال رایزنی برای انتخاب رویه و نرخی کارشناسانه و منطقی هستیم.