بازار

سهمیه بندی کارت‌های سوخت شخصی تکذیب شد
شرکت ملی پخش فرآروده‌های نفتی سهمیه بندی کارت‌های سوخت شخصی را تکذیب کرد.
سه ستاره مهندسی به سایپا 151 رسید
وانت ۱۵۱ سایپا برای نخستین‌بار در میان وانت‌های سبک ساخت داخل، در ارزیابی شرکت بازرسی مهندسی ایران موفق به کسب سه‌ستاره شد.
قرار بود تیبا جایگزین پراید شود
عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: خودرو در تمام کشورها کالایی مصرفی است، اما در ایران به کالایی سرمایه‌ای تبدیل شده است.
سوخت گیری با کارت جایگاه به ۲۰ لیتر کاهش یافت
براساس اعلام شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی ایران، از ساعت صفر بامداد امروز سه‌شنبه ۱۶ مهر، میزان هربار سوخت‌گیری جایگاه‌داران با کارت سوخت ۲۰ لیتر خواهد بود.
پاییز معاملات در بازار خودرو
قیمت‌ها همچنان بالاست و دست بسیاری از مشتریان به ارزان‌ترین خودروها نیز نمی‌رسد، چه آنکه کف قیمت در بازار همچنان بالای ۴۰ میلیون تومان است.
قیمت خودرو‌های پرفروش در ۱۳ مهر ۹۸ + جدول
امروز در بازار آزاد قیمت برخی از خودرو‌های پر مخاطب ایرانی نسبت به پنج شنبه (۱۱ مهر) با ثبات نسبی همراه است.
عدم اصلاح قیمت خودرو موجب افزایش قیمت خودرو در بازار می شود
رئیس هیات مدیره انجمن قطعه سازان خراسان رضوی عنوان کرد: در صورت عدم اصلاح قیمت خودرو، نقدینگی خودروسازان پاسخگوی تامین قطعات مورد نیاز آنان نخواهد بود.
فعالیت تاکسی اینترنتی با پلاک شهرستان در تهران ممنوع شد
مشاور معاون شهردار تهران از ممنوعیت فعالیت تاکسی اینترنتی با پلاک شهرستان در تهران خبر داد.
 پژو ۳۰۱ شهریور ۹۹ به تولید انبوه می‌رسد
معاون طراحی و توسعه محصول جدید ایران خودرو گفت: خورو پژو ۳۰۱ بعد از آزمایش‌های نهایی با قطعات داخلی، انتهایی شهریور سال اینده به تولید انبوه می‌رسد.
نابسامانی طرح ساماندهی خودرو
طرح ساماندهی خودرو همچنان میان مجلس شورای اسلامی، شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام دست به دست می‌شود، چه آنکه هنوز ایرادات آن برطرف نشده و بنابراین قابل اجرا نیست. حالا نیز با گذشت حدود چهار ماه از تصویب طرح ساماندهی خودرو در مجلس شورای اسلامی، ۵۰ نفر از نمایندگان از هیات رئیسه مجلس خواسته‌اند طرح مذکور مورد بررسی دوباره قرار گیرد. تاکید این نمایندگان این است که طرح ساماندهی خودرو دارای ایرادات و ابهاماتی اساسی بوده و بنابراین باید دوباره مورد بررسی قرار گرفته و دوباره راهی شورای نگهبان شود.
قیمت روز محصولات ایران خودرو در بازار ۸ مهر ۹۸ + جدول
قیمت روز انواع محصولات ایران خودرو در بازار ۸ مهر ۹۸ را می‌توانید در این مطلب ببینید.
زمان احیای قیمت‌گذاری در حاشیه بازار
روند نزولی قیمت خودرو در بازار همچنان ادامه دارد. آنچه مشخص است دیگر از دلالی و هیجاناتی که از سال گذشته نوسانات قیمتی خودرو را به همراه داشت، خبری نیست و آرامش و ثبات بر بازار حاکم است.
هوندا 125 جایگاه خود را به موتورسیکلت های برقی داد
رییس انجمن تولیدکنندگان موتورسیکلت ایران اذعان داشت: در گذشته تنها 2% از موتورسیکلت برقی موجود تولید داخل بود اما در سال جاری سهم این محصول 20 درصد آنهم بدون کمک دولت و با وجود افزایش چند برابری قیمت ها رسیده است. اینکه مردم به سمت استفاده بیشتر از این موتورها پیش رفته اند این افق روشنی را نشان می دهد.
خودروهای وارداتی در یک قدمی متروکه شدن
مسوولان گمرک چاره‌ای ندارند جز اینکه با عمل به قانون، لیست خودروهای ترخیص نشده را در اختیار سازمان املاک تملیکی قرار دهند.
 نرخ تکلیفی بانک مرکزی، مهم ترین مشکل شرکت های لیزینگ است
دبیر کل انجمن ملی لیزینگ ایران عنوان کرد: فعالیت شرکت های لیزینگ برای خودروهای دست دوم آغاز شده و دسته ای از شرکت ها در حال انجام این فعالیت هستند؛ درخصوص خودروهای دست دوم به صورت سازمان نیافته و نامنظم از سالهای 90 و 91 فعالیت هایی انجام می شد، اما اکنون گرایش به این امر و برنامه ریزی برای آن افزایش یافته است.
خودرو از وضعیت سودآوری در خرید و فروش خارج شده است
بازرس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو اعلام می کند که تقاضا در بازار خودرو بسیار اندک است و پیش بینی می شود که در ادامه سال و همچنین سال 99 تقاضا همچنان اندک باشد زیرا تقاضاها در گذشته کاذب بود و در حال حاضر بازار از خودرو اشباع شده اما محصولات تولیدی خودروسازان، بازار خود را برای مصرف کننده واقعی خواهد داشت.